150 TL ve ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Makaleler » Blog » Lezzet İkilisi Bal ve Kaymak

Lezzet İkilisi Bal ve Kaymak


Türk mutfağının vazgeçilmez karışımı Bal ve Kaymak...

Kesinlikle her sabah sofranızda ki eşsiz balın yanında, sıcacık

ekmeğinize sürülerek afiyetle yiyebileceğiniz efsane lezzet...

Bir kere yemeye başladık mı sonunu getirdiğimiz belki de hiç getirmek istemediğimiz bu muhteşem ikiliyi siz nasıl yemek istersiniz?

Bal ve Kaymağı birbirine karıştırarak mı? Ekmeğin üzerine sürdüğünüz kaymağın üzerinde Balı dans ettirerek mi? Yoksa dayanamayıp 

kaşıkla mı? Aslında kimilerine göre bu bir zevk meselesi ama tabi ki abartmamak koşuluyla...

Öncelikle Kaliteli, yenebilir ve sağlıklı balı sofranıza koyduktan sora önemli olan gerçek süt kaymağı ile bu efsane ikiliyi tatmak. 

İnsan bünyesine Süt Kaymağının Bal ile tüketiminde oldukça yararı olduğu bilinmektedir. Düzenli tüketim sonrasında 

 Bağışıklığı düzenler, özellikle bal ile birlikte tüketiminde vücuda güç verici etkisi ile tüm vitaminlere meydan okumaktadır.

Özellikle balgam söktürücü özelliği ile Süt Kaymağını Çam Balı ya da Keven - Kekik Balı ile karıştırıp yerseniz oldukça faydasını görebilirsiniz.

Mide düzenleyici etkisi ile Bal ve Kaymak, düzenli olarak tüketildiğinde mideyi düzenler ve gıdaların hazmını kolaylaştırmaktadır.

Mide ülseri, gastrit gibi yaşanan sorunlarda Bal ve Kaymak; Keven - Kekik Balı yada Çam Balı ile karıştırılarak aç karnına yenmeye devam edilirse sorun yaşanan mide ülseri ve gastrit gibi sorunların giderilmesinde önemli ölçüde rol oynamaktadır.

Aynı zamanda idrar söktürücü etkisi ile Bal ve Kaymak yemeyi uzmanlar tavsiye etmektedir.

Böbrek,mesane kumları gibi yaşanan sorunlarla ilgili olarak yine idrar yollarındaki kumları temizlemeye yardımcı olmaktadır.

Bal ile Süt Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi haline gelirken, aslında farkında olmadan düzenli tüketim ile birlikte bir çok faydasını görmekteyiz.

Bazen sakinleşmeye ihtiyacınız varsa sinirlerinizi yatıştırmak için Ihlamur Balı ile Kaymağı karıştırarak yemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Ağzınıza Tat, bedeninize şifa olması dileğiyle.

Afiyet olsun...

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4