150 TL ve ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Polen Nedir, Nasıl Kullanılır?

Polen, çiçeklerin üreme organlarının üst bölümünde yer alan üreme hücresidir. Polenler arılar tarafından bitkilerden toplanırken, ağızlarında bulunan özel bir enzim ile yapışkanlık kazandırılır ve pelet (topak) halini alması sag?lanır.

Devamını Oku

Polifloralı Bal Nedir?

Polifloralı bal, arıların farklı çiçeklerden topladıkları nektarlar ile yaptıkları bir çiçek balı türüdür. Türkiye?nin ballı bitki örtüsü zenginliği polifloralı balların kavanozlanabilmesi için elverişlidir.

Devamını Oku

Propolis Ne Demek?

Arıların ürettiği propolis ise arı kovanlarının güvenliğini sağlamak için yaptıkları reçinemsi bir maddedir.

Devamını Oku

Bal Gurmesi'nden Monofloral Kestane Balı ile Mozaik Pasta Tarifi

Az malzeme ile lezzetli bir tatlı yapabileceğiniz monofloral kestane balı ile hazırlanan mozaik pasta, sıcak servis edilmeyen bir tatlıdır

Devamını Oku

Bal Arıları Hakkında İlginç Bilgiler

Doğal yaşamda çiçekli bitkilerin ve ağaçların çoğalması büyük oranda arılara bağlıdır. Bu küçük canlılar, ekosistemimizin canlılığını, devamını sağlarlar.

Devamını Oku

Arıların Dansı

Yüzyıllardır doğanın dengesini sağlayan arılar, kendilerine özgü bir iletişim yöntemine sahiptir: dans! Bu eşsiz iletişim yöntemi adeta bir sanat gibidir. Arılar bir kaynak bulduklarında, güneşin yönünü hesaplamak istediklerinde, bir tehlikeyle karşılaştı

Devamını Oku

Arıların Eşsiz Ürünleri; Bal, Polen, Arı sütü, Propolis

Arıların bal elde edebilmesi için ömürleri boyunca binlerce çiçeği dolaşması gerekir. Arıların bir kilogram bal toplayabilmesi için yaklaşık 5.5 milyondan fazla çiçeğin nektarını toplaması gerekir.

Devamını Oku

Lavanta Balı Nedir?

Lavanta balı, lavanta hasadının yapıldığı bölgelere yerleştirilen arı kovanlarındaki arıların, lavanta bitkisindeki nektarı toplamalarıyla oluşan hoş kokulu, açık renk bir baldır.

Devamını Oku

Arı Sütü nedir? Arılar, Arı Sütünü Nasıl Elde Eder?

Arılar, doğamızda sürdürebilir bir yaşam için önemleri büyük canlılardır. Kendi içinde çok çeşitlilik gösterirler. Yaklaşık 20 bin civarında çeşidi olduğu tahmin edilmektedir.

Devamını Oku

Bal Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemiz, zengin bir bitki örtüsü ve iklime sahiptir. Hangi yöresine gitsek ayrı bir doğal güzellik, ayrı bir iklimle karşılaşma imkânımız yüksektir. Böyle zengin bir iklime sahip yörelerimizden elde edilen balların da hepsi ayrı bir koku ve lezzete sahipt

Devamını Oku
 
Sonraki

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4